Zaloguj się
Blog na Matlab.pl
Forum polskich użytkowników

UŻYTKOWNICY GRUPY PROFIL Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości FAQ

Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Potrzebny ''Generator zmianowy'' na potrzeby grafiku pracy.
Forum MATLAB Strona Główna-> Blog MATLAB&Simulink
Post Wysłany: 10 Lutego 2015, Wto 12:57 pm Temat postu: Potrzebny ''Generator zmianowy'' na potrzeby grafiku pracy. Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
Reeback

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witam

Jestem nowicjuszem. Proszę na początku aby moderatorzy pomogli i nie usuwali lecz ewentualnie przenieśli mój temat w odpowiednie miejsce.

Potrzebuję pomocy w stworzeniu małego programiku ''generatora''??? Poniżej spróbuję opisać problem i co chciałbym uzyskać... Informuję, iż nie jestem z tych którzy lubią sobie komplikować ale w takim wypadku można spróbować...

Mając 10 osób w pracy pracujących na zmiany, uwzględniając dni wolne, urlopy, chorobowe od czasu do czasu mają problem z tym kto ile razy brał służbę i za kogo, pomimo otrzymywania miesiąc w miesiąc grafiku do rąk i wertują wtedy na piechotę i tak nikt do niczego nie dochodzi...

Potrzebowałbym podpowiedzi lub pomocy z Waszej strony a żeby było łatwiej pracowników oznaczam od 1 do 10 czyli cyframi.

I teraz gdy mam w danym dniu Czesia, Grzesia, Jasia itp czyli 1, 3, 5,6, 8 chciałbym uzyskać min. dwie informacje.

Ile razy np pracownik nr 1 w porównaniu z pozostałymi
pracownikami był w pracy bez szukania i liczenia na piechotę w okresie 30,31 dni czyli miesiąca, kwartalnie, półrocznie oraz rocznie...

oraz moim zdaniem najlepsze pytanie na koniec:

Jeżeli przykładowo pracownik nr 2 był co drugi dzień w pracy to jest oczywiste że słuzba wypadła mu codrugi dzień, czyli wprowadzając w generator nr 2 np. na 30 dni to wynik będzie 2...

ale co w przypadku gdy ma sie delikwenta który był raz 3 dni pod rząd, potem 4 dni go nie było bo miał wolne przyszedł na 2 dni gdzie po tych 2 dniach w pracy udał sie na 5 dniowy zaplanowany urlop a po urlopie miał zmiany 12 godzinne i był do końca miesiąca co trzeci dzień. Tu również chciałbym znać jakiś wynik licząc od pierwszego dnia miesiąca że był w pracy co ''x'' czas...

Nie wiem czy sie jano wyraziłem i czy nie skomplikowałem tego za bardzo ale mając takie narzędzie gdzie widać byłoby jak się rozkłada w skali czasu dla oka zwykłego pracownika jego częstotliwość w pracy.

Za każdą pozytywną odpowiedź z góry dziekuję i było by super gdyby ktoś podrzucił jak napisac taki programik albo zapodał jakiegoś gotowca...

Pzdr

Forum MATLAB Strona Główna-> Blog MATLAB&Simulink

Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Skocz do:  

Statystyki forum:

Od dnia 08.06.2006 forum odwiedzano 37604667
Najwięcej użytkowników 266 było obecnych 19 Lutego 2015, Czw 7:03 pm

Aktualnie online:

Najnowsze posty na forum:
Niedoparki - 2017 - Cały Film Online/Pobierz  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:24 pm)
Fatima. Ostatnia tajemnica- 2017 - Cały Film Online/Pobierz  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:24 pm)
Mamuśki mają wychodne- 2017 - Cały Film Online/Pobierz [CDA]  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:23 pm)
Gang Wiewióra 2 - 2017 - Cały Film Online/Pobierz [CDA]  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:22 pm)
Dom wygranych - 2017 - Cały Film Online/Pobierz [CDA]  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:22 pm)
Agentka specjalnej troski - 2017 - Film Online/Pobierz  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:21 pm)
Królewicz Olch - 2017 - Cały Film Online/Pobierz [CDA]  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:20 pm)
Bodyguard Zawodowiec - 2017 - Cały Film Online/Pobierz [CDA]  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:20 pm)
Obdarowani - 2017 - Cały Film Online/Pobierz [CDA]  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:19 pm)
Gra cieni - 2017 - Cały Film Online/Pobierz [CDA]  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:18 pm)
Twoje prawa: